ma ei jõua, aga ma nõuan, et ma jõuaks

Minu blogi sai üleeile 2aastaseks ja kuigi nii pool aastat pole ma praktiliselt siia jõudnudki ning Londoni-reisist pole samuti siiani suutnud postitust lõpule viia, siis plaani see “pood” siin kinni panna ma ei pea. Uus aasta ja mõnes mõttes ka uus hoog, mis võttis vaikselt tuure üles juba eelmis aasta lõpus. Mis aga vahepeal toimus, et nõnda vaikne kõik oli?

Ühest küljest suurt ei midagi, aga teisest küljest just nii palju, et ei ole jõudnud siia ninagi pista. Ehitusalaselt ei toimunud pea pool aastat midagi nii inspireerivat, et oleks kirjutama kutsunud. Sai küll kunagi lubatud, et ka väiksed sammud on sammud ja tuleb natida ka protsessi, kuid ausalt öeldes mis sa iga liistu ikka pildistad ja postitad. Selliseid minisaavutusi olen otsustanud pigem Facebooki postitama hakata. Et kiigake siis sinna ka.

Isiklikus plaanis on olnud, jah,  väga palju muutuseid, kiireid asjatoimetusi, tantsupeol osalemist, hullumeelset õppimist kutseeksamiks, selle edukat sooritamist ja muudki. Eks see olegi üks põhjuseid, miks see ehitus ole toppama jäänud, sest kõik see väsitas tohutult ja motivatsiooni nagu polnud ühel hetkel enam. See tekitas veits stressi ka omakorda, sest nagu tahaks, et asjad liiguvad edasi, aga ei jõua. Ja tegelikult ongi vahepeal ju normaalne ka puhata ning rihm lõdvaks lasta, kuid ma poleks ju eestlane (Marek ka), kui ma endalt ei nõuaks. Mis siis, et ei jõua, eks.

Teiseks muidugi ka see, et suvi ei ole meie peres puhkuste aeg, vaid vastupidi – kõige kibekiirem töine hooaeg ehk siis eestlastlikult remonti teha me suvel enamasti ei jõua. Niisiis, nokitsesime siin väga  tasapisi, kuni mingi hetkeni sügisel, mil Marek hakkas aktiivsemalt välisvoodriga tegelema. Saime omale veel appi ühe toreda endise kliendi, kellest  on nüüdseks saanud sõber ja palgaline abiline ehitustöödel. Kahekesi on välisvoodritöid ikka tunduvalt lihtsam teha. Täitsa hull, mis jooksmine ja kopsimine siin ühel hetkel ümber maja lahti läks. Ei saanud hommikuti magadagi….

Tänaseks on asjad nii kaugel, et välisvoodriga hakkavad asjad ühele poole saama. Jäänud on veel lõpetada maja esikülg, palju piidreliiste, nurgaliiste  ja karniise panna ning räästaaluseid teha. Lõpp paistab! Meeletult suur töö on ära tehtud, eriti igasuguste viguritega, mille osas andsin meesperele vabad käed. Tee, mis tahad, peaasi, et on ilus ja ise rahul. Õnneks olen ma ka rahul ehk et happy wife, happy life 😀

Mõned pildid ka siia lõppu.

img_20191223_1331432603467698366625254.jpg

 

Maja teepoolne ots. All köögiaken. Küll selle pitsiga oli mässamist…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esikülg ja esik. Vasakpoolsel aknal on tegelikult liistud juba ümber. Värviks on jätkuvalt muldvärv. Ainult piirdeliistude hall on mingi muu. Sarikaotsad aga on samuti halli muldvärviga värvitud. Siinkohal –  seda Eestis kokku segatud sula ei soovita. Rootslaste oma on palju parema konsistentsi ja hallatavusega.

img_20191223_1331198411919437254676092.jpg

Tänane olukord oli alljärgnev. Nagu näha, siis kassid teostavad jätkuvalt omanikujärelvalvet. Ilma nende teadmiseta ei toimu siin midagi.

img_20200104_1534188171432368219508369.jpgimg_20200104_1534024892368259855046663.jpg

Nagu näha, siis uut katust ei ole veel peal. See jääbki kevadesse, sest esiteks ilmad pole kõige mugavamad katusel ronimiseks ja teiseks paigaldamisraha tuleb ka natuke koguda. Praegu keskendume siis sellele, et vooder saaks valmis ja sees villad paigaldatud, elekter korda, vannituba ja esik kindlasti valmis, samuti tueb panna seina rooplaadid ja krohvida, krohvida, paigaldada palju lauda igale poole, krohvida… Tegemist jagub mitmeks talveks, ma pakun.

Ja… ja nii see elu veereb, päev päevalt, üksinduses, kampsunite, labakute ja esmaabikappide keskel.

2 thoughts on “ma ei jõua, aga ma nõuan, et ma jõuaks

Add yours

    1. Suurim mässamine selle puhul oli edasi-tagasi jooksmine ja mõõtmine, sest iga jupp tuleb seal kolmnurgas eraldi välja mõõta. Kui on tööriistad ja asi käpas (nats harjutamist), siis lõikamine ise käis ruttu. Üleeile ma just värvisin viimast satsi. Aga ma täiesti mõistan, et ei viitsi tegeleda.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: