seda võib vist juba köögiks nimetada?

Mul on mustandites postitus selle kohta, kuidas me eile hooga vannituba hakkasime tegema, aga räägin täna hoopis köögist. Ühtlasi luban, et õige pea tuleb ka vannitoast uus postitus, sest ega me tegelt ka hakkasime eile vannitoaga tegelema. Isegi täna ma tegelesin sellega. Lihtsalt köök tuli vahele. Ja tegelikult on vormumas ka postitus reisist Londonisse. Vahepeal polnud jaksu ning inspiratsiooni lihtsalt.

Sedakorda tuleb juttu vähem ja pilte rohkem. Alustame päris vanadest piltidest. Vaade kööki. Vasakul paistev uks viib täna vannituppa, sel hetkel mingisse pisikesse kambrisse. Asukoht veidi nihkunud. Täheldasin just, et praegune söögilaud on sama koha peal, kus ennegi olnud. Noh, midagigi jäi siis samaks 🙂

DSC_0873

 

Vaade kööki teisest küljest. Pliit on tänagi sama koha peal. Ahi nihkunud.

1_35_52104608

 

Suvi 2017. Vaade kööginurgas olevale ahjule. Kööki kui sellist enam ei eksisteeri. Üleüldse midagi enam ei eksisteeri. Varsti kadus ka see vähene, mis pildil veel püsti.

IMG_1711

 

Siit edasi tuleb aastake pausi, enne kui mingitest sisetöödest sai rääkima hakata. Talv 2018. Pildil on vaade kööki umbes vannitoa ukselt või puupliidi asukohast.

IMG_3713

 

Vaade vannitoa poole. Näha on, et alustatud on soemüüriga. Samuti talv 2018.

IMG_3715

 

28. detsember 2019. Kolisime majja 29. detsembril, kuid kööki veel polnud. Käisime esialgu süüa tegemas veel oma onnis, kuid mõne aja pärast sai ka midagi köögilaadset sisse seatud. Noh, et saab soojas toas süüa teha või nii.

IMG_3868

 

4. märts 2019. Näha on, et toimunud on mingi areng. On laud. On isegi laudlina. Taamal K-Rauta lilleosakonna lastekodust päästetud taimekesed. Täna juba päris prisked teised.

IMG_0927

 

Ja nüüd, param-paraaa! Tänane olukord on alljärgnev:

Kõigepealt sai tulevase gaasipliidi kohale (ja ka praeguse pliidi kohale)  – või pigem seinale – paika tuletõkkeplaat Cembrit Sauna. Plaadile läks omakorda mingi nakkekrunt, et saaks hiljem seda tuletõkkeplaati veel keraamiliste plaatidega katta. Plaadid on samad, mis kraanikausi kohalgi.

 

Täna plaatis Marek seina ära, kuid vuukimine jääb homseks või ülehomseks. Ühtlasi nihutasime oma olemasoleva “köögimööbli” ümber ja lülitasime pidulikult sisse külmkapi. Jajah, uskuge või mitte, aga me ei kasutanud seda oma pool aastat kindlasti. Külmkapiks on meil üks vana 25-eurone risu, mis meie praegused vajadused täiesti rahuldab; on seda juba aastajagu teinud tegelikult. Kuna ta originaaloutfit oli pisut väsinud moega, siis värvisin mina tema ära ühe vana seisma jäänud Annie Sloan kollase kriidivärviga. Värv oli tõesti juba vana ning voolas ja tilkus. Sai päris jube, aga hetkel kärab küll. Vähemalt rõõmsavärviline.

59295874_449648279115874_435718144347078656_n

Praegune mööblipaigustus ongi siis selline, nagu ta meil tulevikus olema hakkab. Veits on nõudekas ja pliit nihkes, sest muidu poleks tööpinnana kasutatav laud ära mahtunud. Söögilaud on oma õigel kohal ja selle kõrval oleva riiuli asemele tuleb vanadest akendest vitriinkapp nõude jaoks. Pesumasin on suvalise koha peal. Oli vaja lihtsalt vannitoast korraks jalust ära saada. No vot selline segasumma siis. Enam-vähem ontlik juba, eks? No ma näitan asja teist külge ikka ka 😀 Selline bardakk valitseb selle koha peal, kuhu tuleb ühel hetkel ahi. Jalanõud on esikust ära tõstetud, sest nii kaks nädalat tagasi arvasime, et hakkame KOHE seal põrandat plaatima. Pliit on ikka krohvimata. Ja reaalsus on ka see, et peldikuust meil pole. Pole midagi teha, kõhutuult tuleb õues lasta või siis kõigi kuuldes kardina taga.

59692207_701372913614887_3079564166244073472_n.jpg

Paar nunnut pilti ikka ka.

 

 

No ja kõige lõpuks (kui keegi siiani üdse jõudis) – leia pildilt Miki!

59781068_663656667405809_5793293708388466688_n

3 thoughts on “seda võib vist juba köögiks nimetada?

Add yours

  1. Pildilt tundub tõesti suur, aga ega väga tegelt ole. Samas siiski paras. Ma natuke kartsin, et väikseks jääb ja söögilaud ei mahu eriti kuskile. Eile siis selgus, et mahub ja väga jalgu ei jäägi. Saab ka lahti teha. Panipaikadega, nagu ikka, hakkab kitsas olemas, aga mõned lahendused on mõttes. Ja laudisega on see huvitav lugu, et see laud on täitsa mingi suvaline n.ö must laud, mida me kuskil kasutasime (ei mäleta, kus). Hullud vahed on sisse kuivanud, aga mulle väga meeldib just nii. Kare teine ka, seega paraku hästi pesta ei saa, nagu eile selgus.

   Like

   1. Jaa, ma tean, see puhastamine…meil samuti nö must kare laud, me jätsime vahed isegi meelega sisse, mulle ka meeldib, sinna vahedesse on nt lihtne mingeid konkse toppida, et pilte riputada 😀 Aga kuna see on meil juba kohati ikkagi määrdunud (igast rasvad ja tolm), siis ma plaanisin isegi seda hoopis üle värvida ja toonida, nagunii on enam vähem üleni valge meil kõik. Aga pole veel päris otsustanud, mis tooni.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: