maja soojustamine ja kuidas Miki on tegelikult tüdruk

 

Seda pilti mäletate, jah?

 

 

Noh, ma juba ei mäletagi enam, mis ma siin kokku lubasin, et millal maja soojustatud saab, aga ei saanud. Kõigepealt juhtus see, et me ei jõudnud ettevalmistustöödega valmis. Kahekesi seda teha oli üsna…karm. Jõudsime valmis kaks pikemat seina, mis meie õnneks ja suureks kergenduseks soojustajatele  sobis, sest ühe päevaga ei oleks ka nemad kogu maja jõudnud ära puhuda. Ehk siis. Villavennad tulid 2 päeva hiljem, kui esialgu plaan oli, ning tegid ära selle osa, mis meil ette valmistatud oli. See oli ühtlasi  täiesti piisav päevatöö. Loomulikult oli neil edaspidiseks tööd kurguauguni, seega pidime natuke ootama. Vahepeal  jõudsime oma ettevalmistustöödega ka lõpule ehk siis roovitus palkosale ning tuuletõkkeplaat + roovitus karkassile. Ei saa öelda, et ma oleks ise siin käed rüpes istunud. Mõõtsin, naelutasin, saagisin ja tegin kõike, millest jõud ja mõistus üle käis. Oma abikaasa tegemisi ei jõuaks ma siin aga ära kiitagi, internet saaks lihtsalt otsa. Niisiis, tulid poisid ka teise korra ja tegid ära maja otsaseinad esimese korruse ulatuses. Viimaseks korraks jäid viilualused ja esik ning seespool ka üks riba või siis vöö, mille võrra maja kõrgemaks tegime. Oli aga vaja teha neile veel tellingud, et nad üldse kõrgemale pääseksid ja möödunud nädalavahetusel sellega ka tegelesime. Esmaspäeva hommmikul, kui meie just Tartusse sõitma hakkasime, jõudsid nemad kohale. Tsau-tsau ja loodetavasti tagasi tulles on kõik valmis….Oo, ja oligi! Eile õhtul pimedas käisime nagu kaks lolli ümber maja, endal suu kõrvuni ja rõõm kui suur.

 

 

 

 

Täielik hullumaja võib see teie jaoks välja näha, aga mina näen seal ainult ilu! 😀 Ja tunnen tohutut kergendust. Ilmselt oli see siiani üks raskemaid etappe läbida, sest kuklasse hingas nii ilmataat kui ka erinevad tähtajad. Arvet pole ma veel saanud, varsti hakkab see ka kuklasse hingama. Seega praegu ma teile öelda ei saa, kui palju kogu see rõõm ja kergendus meile maksma läks. Tean vaid, et soojustuseks läks karkassiosale 150 mm märgpaigaldusega tselluvilla ja palgiosale 100-150 mm tselluvilla. Kohati on palk ebaühtlane, käsitisi tahutud siiski, seega kihi paksus pole samuti ühtlane. Ma olen ülimalt tänulik, et ilmaolud meid tegelikult soosinud on. Oleme üsnagi noateral olnud oma soojustamisega ja ilmselt üsna viimasel minutil sai see tehtud. Väsimus ja raskused on seljataga ning näis, kauaks seda rõõmuemotsiooni jätkub. Edasi ootavad meid järgnevad tööd (suvalises järjekorras): OSB ja bituumenaluskatte paigaldamine katusele; korstnate ladumine (2 tk, moodulkorstnad); ca 160 m2 tuuletõkke paigaldamine soojustuse peale; vanade voodrilaudade puhastamine värvist (tellime soodapritsi) ning laudade värvimine muldvärviga; akende ja uste paigaldamine. OSB-plaadist pole ma varem rääkinud ja see polnud varem ka plaanis. Praegu on aga olukord selline, et laudis, mis pidi katusele minema, on üsna märg ja see laudis, mis juba on katusel, on veelgi märjem. Hästi ei kujuta nagu ette, et selle peaks kinni katma. Niiskus, hallitus, seened. Seega otsustasime, et ostame 12 mm OSB 3 plaadi ning läheb hoopis see. Päris kindlasti on selle paigaldamine ka kordades kiirem, seega win-win, v.a rahakotile ofkoors. No ja  siis on karp kinni ning võib alustada vist kõigega, mis jääb sissepoole. Ahjaa, vahepeal jõudsid kohale ka korstnad, mis ootavad ladumist, ja krohvisime ära vundamendi, mis ootab veel kruntvärviga katmist. Akendest olen vist juba rääkinud.

Mis siis veel… Et mis selle Mikiga siis ikkagi on? Noh, olete ehk märganud, et meil on kaks imearmast kiisut, kelle nimeks said Kiki ja Miki ning nüüd selgus, et Miki on ikkagi tüdruk ja Kiki jätkuvalt poiss. Õnneks nimi kassi ei riku ja nad on sama nunnud edasi 🙂

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: