kohe kindlam tunne jalge all

Suvi on möödunud linnulennul ja ülimalt töisel lainel. Majaremont on jäänud  aga ootamatult tagaplaanile, samal ajal kui mõtetes on see olnud esiplaanil. Siiski. Üks hetk tegime otsuse, et aitab vabanduste otsimisest, hakkame tegutsema. Jõulud on enam-vähem ülehomme ja oma suveonnis me kaua vastu ei pea, ninad külmuvad peast. Otsus tehtud ja läkski nii, et 1. augustil 2018 oli selline tähtis päev, mil meie majale valati põrandad. Kirjeldamatult hea tunne oli. Selleks aga, et põrandaid saaks üldse valada, tuli 2 nädalat päris palju vaeva näha – vedasime ja kühveldasime liiva, tihendasime pinnast, soojustasime, paigaldasime armatuuri ja küttetorusid, vedasime kanalisatsiooni-ja veetorusid. Kui valamine ise võttis väikese õhtupooliku, siis kõik eelnev oli sisuliselt põrgulik, arvestades ilmaolusid. Katust me “majal” ei ole (nüüd siis teate) ja päike paistis loomulikult lagipähe. Higi on selle maja ehitamise vältel palju valatud, verd ja pisaraid ka.

Alustuseks  sõitsime kohalikku liivakarjääri, kus saime mõned kontaktandmed. Nii leidsime ühe natuke kohalikuma onu, kes meile lahkelt liiva ära tõi. Raha eest loomulikult. Kokku tõi onu kaks 8-kuupmeetrist koormatäit, a’ 100 eur, seega 16 kuupmeetrit liiva ja 200 eurot. Aga see oli alles algus. See oli ju vaja ka sisse kärutada ja kühveldada. Esimese hooga tegime seda ühel õhtul koos lastega. Kena hulga saime sisse, aga väga palju jäi veel hunnikusse. Kuna mu abikaasale meeldivad mu käed selles pikkuses nagu nad on ja ta ei soovinud, et ma need poole pikemaks venitan + lisaks oigasin ma pärast teist õhtut kühveldamist juba kuuldavalt, siis leidis ta meile ühe sulase, kes selle raske töö aitas ära teha. Üks tõsine päev ja liiv oli sees. Lisaks varem valmis ostetud fibokruus.

 

Siinkohal on paslik muidugi ka mainida, et umbes aasta aega tagasi nägime kõvasti vaeva pinnase väljakühveldamisega. Seda seetõttu, et esialgu olid põrandate ja soojustamise osas teised plaanid ning tegelikult oli see pinnas selline, noh, imelik ja mittesobiv. Kokku sai liiva ca  20 cm ja fibokruusa 5 cm. Liiva ja fibokruusa vahele käis veel geotekstiil.

Edasi rentisime pinnasetihendaja ja pärast tööpäeva lõppu käisime kogu pinna üle. Nii, kui see tehtud, oli vaja hakata tegelema torustiku ja soojustusega, sest betoonivalajatega oli juba kuupäev kokku lepitud ning hingas kuklasse.

Soojustuseks läks põrandale 15 cm EPS 80 (elutuba ja magamistuba). Kööki, vannituppa ja esikusse 20 cm EPS 80. Soojustuse peale läks kile, et vältida betooni kiiret kuivamist (hah, õues oli 30 kraadi sel ajal!). Edasi 8 mm armatuurvõrk ja sinna, kuhu vaja, ka põrandaküttetorustik. Loomulikult said paika ka veetorud ja kanalisatsioonitorud.

Ja kõige tipuks siis betoon. Koguseliselt oli seda 7 kuupmeetrit ja sentimeetrites 6-8. Sai ikka kindlam tunne jalge alla küll 🙂

Collage_Fotor
Ülal vaade köögist magamistuppa ja paistab ka elutoauks.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: